Nisan 2021
PSÇPCCP
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

"Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir."

SONGÜL DÜNDAR

Aşık Dündar

sound by Jbgmusic
26
Kas
2012
SOYKIRIM MÜZESİ VE HAYDAR ALİYEV KÜTÜPHANESİ
songül Dündar tarafından yazıldı   

SOYKIRIM MÜZESİ VE HAYDAR ALİYEV KÜTÜPHANESİ

Kardeş ülke olan Azerbaycanla tarihten gelen birçok bağlarımız vardır.Bunlardan en önemlisi olan gönül bağlarıdır.Toplumdan topluma çağdaş gönül bağları ise;derneklerdir,sivil toplum örgütleridir.

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar'ın ev sahipliğinde , Kocaeli Azerbaycan Kültür Evi içerisinde  yer alan Soykırım Müzesi ve Haydar Aliyev Kütüphanesinin 23 Kasım 2012 tarihinde açılışı yapıldı.Açılış törenine ;  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ,Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev?i temsilen Prof Dr.Ali Hasanov,Diasporadan sorumlu Devlet Bakanı Nazım İbrahimov ,Kocaeli Valisi Ercan Topaca, millet vekilleri; Sibel Gönül, Zeki Aygün, Fikri Işık, Mehmet Ali Okur , Lütfü Türkkan, Sinan  Ogan ,Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Diaspora?dan sorumlu müsteşar Nariman Gurbanov , AKP İl Başkanı Mahmut Civelek,MHP İl Başkanı Aydın Ünlü,Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, izmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan ,Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir Azerbaycan ve Türkiye?den çok sayıda konuklar katıldı.

TADEF Genel Başkanı Bilal Dündar; konuşmasında ?Bugünü  hem mutlu hemde mutsuz bir günümüz olarak görüyorum.Biz tek bir milletten doğmuş iki ayrı devletiz.Müzemiz soykırımı görmedik diyenlere bir gösterge olacaktır? dedi.

Karaosmanoğlu konuşmasında ?Biz iki kardeş milletiz.Hedeflerimiz düşüncelerimiz birdir.Soykırım Müzesi kardeşliğimizi güçlendirecektir.?ifadesini kullandı.

Vali Ercan Topaca ?Bu iki millet birbirini tamamlayan bir mozaiktir.Kocaeli Azerbaycan Kültür Evi ve müze kardeşliğimizi pekiştirecektir.?Şeklinde konuştu.

Bakan Fatma Şahin ?Azerbaycanla ortak medeniyeti,ortak inancımızı birleştiriyoruz. Kültür evinin içinde önemli bir kütüphane ve müze var. Bu müze neden önemli tarih boyunca acılarımızı unutmayı öğrenmişiz. 100 yıl önce bir imparatorluk yıkılıp Cumhuriyet kurulurken yaşanan olayı bir soykırım gibi göstermeye çalışanlara gerçek cevabı verecektir.Yapılan çalışmalardan dolayı başta sayın başkan olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum.?şeklinde söyledi.

Konuşmalardan sonra Azerbaycan Kültür Evi içerisinde bulunan Soykırım Müzesi ve Haydar Aliyev Kütüphanesi gezildi. Kütüphane; Azerbaycan ve Türkiye kaynaklı kitaplarla gözdolduruyor. Ayrıca ?Şoför Aga? öykü kitabımın ve ?Savaşların Kadını? romanımın da bu seçkin kütüphanede yer almasından mutlu oldum.

Soykırım Müzesinde yer alan fotoğraflarla Ermenilerin yaptığı katliamlar sergileniyor.Kadın,çocuk ve yaşlılar da dahil olmak üzere sivillerin hedef alındığı,katledildiği sergileniyor.

İşte bu ?SOYKIRIM MÜZESİ?;

Ermeni katliamlarına kanıtıdır.

Rus katliamlarına kanıttır.

Gelecek nesile gerçekleri anlatacak  belgelerin kanıtıdır.

24-Kasım 2012 günü de TADEF III. Kurultayı yapıldı.Yeni yönetim seçildi.TADEF Başkanlığına takrar eski Başkan, Bilal Dündar seçildi. Bugüne kadar çok güzel çalışmaları başarı ile gerçekleştiren başkanımız Bilal Dündar?a ve yeni yönetim arkadaşlarına  çalışmalarında başarılar diliyorum.

www.songuldundar.com

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile