Temmuz 2020
PSÇPCCP
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

"Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir."

SONGÜL DÜNDAR

Aşık Dündar

sound by Jbgmusic
13
Oca
2014
ANKARA 8. KİTAP FUARI
songül Dündar tarafından yazıldı   

Şiir dinletileri

Panel ve açık oturumlar

Yazarların imza günleri

Kişisel gelişim seminerleri

Söyleşi ve konferanslar

Ankara 8. Kitap Fuarı?nda yer almaktadır.
Eylül Fuarcılık tarafından organize edilen Ankara Kitap Fuarı'nın 8.si bu yıl ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Fuar öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırma, kitapseverlerle yayınevlerini, yazarları aynı ortamında buluşturma, okuyan bilinçli bireylerin yetişmesine ve kitap sektörünün gelişmesine katkıda bulunma amaçlarını kapsamaktadır. 03-12 Ocak 2014 tarihleri arasında kitapseverlere kapısını açan fuar, geçen yıllara göre daha çok ziyaretçi ağırladı.

Yaklaşık 250 yayınevi, dernekler, kitapevleri yüzde 20 ile 40 arasında değişen indirim oranlarıyla fuara katıldılar. Fuarda her tür kitap bulunabiliyordu. Fuar süresince paneller, konferanslar, söyleşiler, çeşitli etkinlikler devam etti. Yazarlar kitaplarını imzaladı. Başkent, üniversitelerin yoğun olduğu bir kenttir. Başkent, öğrenci kentidir. Bu nedenle fuarın önemi bir kez daha artırıyor. Öğrencilerin akın akın fuara gelmesine okulları katkı sağlandı. Okul kütüphanelerine yazarlarından imzalı kitapları elde edildi. Başkentlilerin fuara ilgisi görülmeye değerdi.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Kitap Fuarına İLESAM(Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) üyelerine ait roman, hikâye, şiir, araştırma inceleme kitaplarının okurlarıyla buluşturdu. İLESAM, üyelerinin eserlerinin sergilenmesi yanında ayrıca imza günleri düzenleyerek yazar ve şairlerin okurlarıyla buluşturmasına katkıda bulundu. Okurlar kitap imzalatırken yazarlarla, şairlerle sohbet etme olanağını da yakalamış oldular.

Üyesi olduğum İLESAM Standı?nda ?Şoför Aga? öykü kitabımı ,?Savaşların Kadını? ve ?Cezo Gardaş? romanlarımı okurlarıma imzaladım. İmza günüm için gelen yıllardır görmediğim öğretmenlerim, okul arkadaşlarım, şu anda farklı mesleklerde bulunan öğrencilerimin oluşturdukları güzel, bir o kadar da duygu dolu ortamı ancak yaşayan bilir. Bu da öğretmenlik mesleğinin güzelliklerinden olsa gerek. Birçok okul kütüphanelerine İLESAM Standı?nda bulunan yazarlarla birlikte kitaplarımı imzalayarak katkıda bulundum.

Gelemeyen arkadaşlarım sanal ortamda kitaplarımla ilgili görüşlerini ve yorumlarını paylaşarak desteklediler. Tüm okurlarıma teşekkür ederim.

?Kitapların çoğalsın dizi dizi.

Herkes okusun yazar olan sizi.

Okumak artırır bilgimizi.

Okuyanlar bazen sezer satır arasındaki gizi?

Eğitimci Mustafa Gümüştaş?ın imza günümde yazdığı satırları da ben paylaşmak istedim. Teşekkürler Mustafa öğretmenim.

Kitap hakkında söylenen sözlerden bazıları,

?Kitap akıl öğreten bir dosttur.?

?Kitaplar da dostlar gibi iyi seçilmelidir.?

?Kitaplar bilgi hazineleridir.?

?Hiçbir gemi, bizi bir kitap kadar uzağa götüremez.

?Kitap okumayan bir kimsenin, okumasını bilmeyene karşı bir üstünlüğü yoktur.?(Mark Twain)
?Her kitaplık bir hapishaneyi kapatır.?(SENECA)

Kitap fuarının kurulmasında katkısı olan herkesin emeğine sağlık.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile