Ağustos 2019
PSÇPCCP
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

"Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir."

SONGÜL DÜNDAR

şoför aga kitap kapak resmi

Aşık Dündar

sound by Jbgmusic

İlgili Makaleler

savaşların kadını kitap kapak resmi

30
Ağu
2016
BİRLİK VE BERABERLİK; GÖK KUBBEMİZDİR!
songül Dündar tarafından yazıldı   

 

Gök kubbe olmadan;

Ay olmaz,

Yıldız olmaz,

Güneş olmaz,

Rahmet dediğimiz yağmur olmaz…

Toprağın üretimi ve insan olmaz…

Yani; “Birlik ve Beraberlik” “Gök Kubbe” gibidir.

“Birlik ve beraberlik” olmadan;

Vatan olmaz,

Bayrak olmaz,

Halk olmaz, millet olmaz…

Bağımsızlık olmaz, Demokrasi olmaz...

Türk Milleti olmaz…

Bir milletin varlığı, birlik ve beraberliğine bağlıdır.

Hele düşmanı çok olan “Türk Milleti”nin birlik ve beraberliğe herkesten daha çok ihtiyacı vardır. Binlerce yıllar öncesinden beri bu böyledir. Ne zaman birliğimizde en ufak bir zaaf olmuşsa, büyük sıkıntılar yaşamışız. Dağılmaya yüz tutan, kara günler yaşamışız. Örnek mi isteriz? Sayamayacağımız kadar çok… Tarihimiz ibret verici örneklerle dolu… İşte birkaç tanesi: Milattan önce 220 yıllarında Teoman’ın kurduğu ve Mete Han’ın, “Türk Birliğini”  sağlayarak , “Büyük Hun İmparatorluğu” haline getirdiği devlet, birliğin ve beraberliğin bozulması sonucunda, milattan sonraki birinci yüz yılın başında dağılmaya yüz tutmuştur. Birlik ve beraberliğin zedelenmesi sonucu, koskoca “Büyük Hun İmparatorluğu”, Doğu Hun ve Batı Hun diye ikiye ayrılmış, sonra da parçalanıp, dağılmıştır.

Fakat, bu defa, aradan 300 yıl geçtikten sonra, Milattan sonra 350 yıllarında “Türk Birlik ve Beraberliği”  yeniden sağlanmış ve “Avrupa Hun İmparatorluğu” Kurulmuştur.  Atilla ile iyice zirveye ulaşan “Avrupa Hun İmparatorluğu” maalesef, yine “Birlik ve Beraberliğin” zaafa uğraması sonucunda V. Yüz yılın sonlarına doğru dağılmıştır.

Görüldüğü gibi, ne zaman ki “Birlik ve Beraberliğimiz” zaafa uğramışsa; “Gök Kubbemiz” sarsılmıştır. Vatanımız, devletimiz ve bayrağımız tehlikeye girmiştir. “Osmanlı İmparatorluğu”nun dağılması da yine “Birlik ve Beraberliğimizin” bozulması sonucu olmamış mıdır?

Mustafa Kemal Atatürk, “Kurtuluş Savaşı” nı “Birlik ve Beraberliği” sağlayarak kazanmadı mı? “Türkiye Cumhuriyeti”, “Birlik ve Beraberliğin” bir sonucu değil midir?

Yedi düvel dediğimiz Emperyalizme karşı, Atatürk önderliğinde verdiğimiz, “Kurtuluş Savaşı”nın taçlandırılması olan “30 AĞUSTOS ZAFERİ”, “Türk Milleti”nin “Birlik ve Beraberliği”nin “GÖK KUBBESİ”dir. “Türk Milletinin Birlik ve Beraberliğinin” oluşturduğu o “Gök Kubbe”nin altında;

TÜRK BAYRAĞI VARDIR…

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VARDIR…

ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ VE DEMOKRASİMİZ VARDIR…

Çanakkale Zaferi, Kurtuluş ve Nihayet 30 Ağustos zaferi, vardır.

Türk milleti birlik ve beraberlik içinde oldukça; “GÖK KUBBE” hep masmavi olacaktır ve  “O GÖK KUBBE”nin altında “TÜRKİYE CUMHURİYETİ SONSUZA DEK YAŞAYACAKTIR”.

ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN…

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

www.songuldundar.com