Temmuz 2020
PSÇPCCP
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

"Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir."

SONGÜL DÜNDAR

şoför aga kitap kapak resmi

Aşık Dündar

sound by Jbgmusic

damladan derya kitap kapak resmi

İlgili Makaleler

savaşların kadını kitap kapak resmi

28
Eki
2016
ATATÜRK
songül Dündar tarafından yazıldı   

 

CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İÇİN

BÜYÜK DEVLET ADAMLARI

VE ÖNEMLİ KİŞİLER NE DEDİ?


Kıymet bilenler gurur duysun…

Kıymet bilmeyenler öğrensin…

Gençlik ve çocuklar iyi tanısın…

Atatürk kimdir?

Atatürk; dost düşman herkes için ne anlam ifade eder?

İŞTE… İŞTE… İŞTE…

John F. KENNEDY (ABD başkanı)- ŞÖYLE DİYOR:

Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır... Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye'nin doğması yeni Türkiye'nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan ve o zamandan beri koruması, Atatürk'ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye'de giriştiği derin ve geniş inkılâplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.

Franklin ROOSEVELT (ABD başkanı) - HAYIFLANIYOR….

Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkân kalmamış olmasıdır.

Aristide Briand, Fransız Başbakanı, 1921 - ŞÖYLE DİYOR:

Yeni Türk Devleti ile Ankara Antlaşması'nın imzalanması nedeniyle; "Bizi arkadan vurdu, dağ başındaki haydutlarla, Mustafa Kemallerle anlaştı" diyenlere Fransız Başbakanının Mecliste verdiği cevap: "Dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahraman Mustafa Kemal ve O'nun tüm askerleri burada olsalardı, teker teker hepsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahraman biri ile antlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum."

Vladimir İliç Lenin, Rus İhtilali Lideri, 1921 BAKIN NELER SÖYLÜYOR:

Mustafa Kemal sosyalist değildi. Fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici, iyi düşünceli ve akıllı bir önderdir. O, soygunculara karşı bir kurtuluş savaşı yapıyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve Sultanı da yaranıyla birlikte alt edeceğine inanıyorum.

Roozwelt (Franklen D.) 1928, ABD Başkanı - DÜNYANIN EN DEĞERLİ ADAMININ KİM OLDUĞUNU SÖYLÜYOR:

Sovyet Rusya  Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa'nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa'nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi.

.Sir Charles Townshend, İngiliz Generali, 1922 - BAKIN KİMİN ÖNÜNDE EZİLMİŞ…

Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal'de büyük bir ruh kudretinin esrarı var.

Eleftherios Venizelos, Yunanistan Başbakanı, 1933- ŞÖYŞE DİYOR…

Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir... Bu olağanüstü işleri yapanlar, hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Ve bundan dolayı Türkiye övünebilir.

Winston Churchill, İngiltere Başbakanı, 1938- SÖZLERE BAKIN…

Savaşta Türkiye'yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Ulusu'nu yeniden dirilten Atatürk'ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de en büyük kayıptır. Her sınıf halkın O'nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern Türkiye'nin Ata'sına layık bir tezahürden başka bir şey değildir.

Prof.Walter L.WRIHT Jr., Alman prof.- BU SÖZLER BİR BİLİM ADAMINA AİTTİR…

O, kişisel kazanç ve ün peşinde koşan basit bir diktatör değil, gelecek kuşaklar için sağlam temeller atmaya uğraşan bir kahramandı.

Emanullah HAN, Afgan Kralı- BUNU SÖYLEYEN BİR KRAL…

O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.

Profesör Herbert MELZIG(Tarihçi) BUNU SÖYLEYEN BİR TARİHÇİ BİLİM ADAMIDIR…

Istırap çeken dünyada barış ve esenliği yeniden kurmak ve insanlığın yalnız maddi değil, manevi gelişmesini sağlamak isteyenler Atatürk'ün iman verici ve yön göstericiliğinden örnek ve kuvvet alsınlar.

Maurice BAUMANT(Profesör), Fransa- BUNU DİYEN BİR FRANSIZ BİLİM ADAMIDIR…

Eski Osmanlı imparatorluğu bir hayal gibi ortadan silinirken, milli bir Türk Devleti'nin kuruluşu, bu cağın en şaşırtıcı başarılarından birisidir. Mustafa Kemal, yüce bir eser ortaya koymuştur. Atatürk'ün parlak başarısı bütün sömürgeler için bir örnek olmuştur.

Albert LEBRUN, Fransa Cumhurbaşkanı - HASIM DEVLETİN CUMHURBAŞKANI DİYOR.

Akıllı ve barışçı yöntemlerle gerçekleştirdiği eseri halkların tarihinde izlerini bırakacaktır.

Bayan Sucheta KRIPALANI, Hint Parlamento Heyeti Başkanı - SÖZLERİ ÇARPICIDIR.

Atatürk, yalnız Türk Milleti'nin değil, özgürlüğü uğruna savaşan bütün milletlerin önderiydi. O'nun direktifleri altında siz bağımsızlığınıza kavuştunuz. Biz de o yoldan yürüyerek özgürlüğümüze kavuştuk.

Ben Gurion, İsrail Başbakanı (1963)- DİKKAT ÇEKİCİ SÖZLERE BAKIN…

Mustafa Kemal Atatürk, kuşkusuz 20. yüzyılda dünya savaşından önce yetişen en büyük devlet adamlarından biri, hiçbir millete nasip olmayan cesur ve büyük bir inkılapçı olmuştur.

Profesör MORRF, İsviçre- LÜTFEN OKUYUN…

Türkiye'yi yaratan, tarihimizin bu en büyük adamını başımı en derin hürmetle eğerek selamlarım.

C.C.SFORZA, İtalya - DİYENE BAKIN…

Hayatının sonuna kadar Milleti’nin mutlak güveni ile kurduğu devletin başında muzaffer kumandanının kişiliği, eşi görülmemiş bir karakter örneğidir.

Sovyet Başbakanı Kalinin, Rusya- ŞU SÖZLERE DİKKAT BUYURUNUZ LÜTFEN

Şöhreti bütün cihana yayılmış olan tecrübeli başkanın yönetimi herkesin sevgi ve saygısını çeken büyük Türk Milleti'nin milli bağımsızlığını devamlı bir başarı ile kuvvetlendirmiş ve yeni milli yapısını yaratmıştır.

BEN DE DİYORUM Kİ:

O yüce insanla ne kadar övünsek azdır…

Ruhun şad olsun yüce Atatürk…

Atatürk’ün sayesinde kazandığımız; Cumhuriyet Bayramı Tüm Ulusumuza Kutlu Olsun…