Nisan 2021
PSÇPCCP
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

"Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir."

SONGÜL DÜNDAR

Aşık Dündar

sound by Jbgmusic
22
Kas
2016
YAZARLIK BU KADAR UCUZ OLMAMALI!!!
songül Dündar tarafından yazıldı   

 

Hani derler ya gözümün içine baka baka…

Hani derler ya bu kadar da yüzsüzlük olmaz…

Benim terbiyem buna müsaade etmiyor da, ama gelin görün ki Türkçemizde başka bir ifade bulmak da mümkün değildir.

Adeta gözümün içine baka baka bana ait olan ve bu köşemde yayınlanmış olan “Kadın Olmak Zor Zanaat” başlıklı yazım “İntihal” yoluyla yani “Çalıntı” şeklinde, kendine yazar diyen birisi tarafından alınıp yayımlanmıştır.

Adı geçen makalemi köşesinde yayımladığım gazetem “ÖLÇEK”ten tek cümle ile söz edilmemiş, makalenin yazarı olarak benim adım dahi geçmiyor. Böyle bir yazarlık ahlakı var mı? Bu nasıl bir yazarlık terbiyesi? Anlamak mümkün değil…

Yıl 2010…. Ben makalemi bu tarihte bu köşede ve gazetem olan Ölçek’te yayımlamıştım.

http://www.haberolcek.com/makale/505/kadin-olmak-zor-zanaat.aspx

Ayrıca kendi sitemde ve birçok farklı yerlerde yayımlandı. http://www.songuldundar.com/index.php?option=com_content&view=article&id=186

Yıl 2012…. “Makyol” takma adıyla, köşe yazarı olduğunu iddia eden bir bayan benim makalemi alıp, bazı cümleler çıkararak aynen yayınlamış… Yani benim yayımladığım tarihten iki yıl sonra, “Milliyet Blog” isimli Sanal Gazetede, “Çalıntı” olarak yayımlamıştır. (-ki bu sayfa yöneticilerinin haberi olduğunu sanmıyorum.)

http://blog.milliyet.com.tr/kadin-olmak-zor-zanaat/Blog/?BlogNo=361944&ref=fblike

Ben bu gerçeği birkaç gün önce yani Kasım 2016 tarihinde tesadüfen öğrendim. “Kadın Olmak Zor Zanaat” başlıklı bu makalem, olduğu gibi alınmış ve bu kişi tarafından kendi imzasıyla yayımlanmıştır. Makalemden yalnızca;

“Gelin önce iyi tarafından bakalım.”

“Savaşların Kadını” romanımda, bu konudaki felsefemi şu ifadelerle aktarmıştım.” Diye yazdığım  iki cümle çıkarmış. Çünkü onun “SAVAŞLARIN KADINI” diye bir romanı yoktur. Bu roman bana aittir. Görüldüğü gibi “İntihal” eylemini bilinçli bir şekilde gerçekleştirmiştir. Yukarıda yine bilinçli olarak çıkardığı bölümün devamında da  “Savaşların Kadını” romanımda yer alan;

“Kadını güzel yapan şey; ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlılığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir.” Sözü bulunmaktadır.

Makyol hanımın makaleme eklediği bölüm yalnızca;

“Her şeye rağmen kadın olmak güçlü olmaktır. Hep güçlü kalın.” Cümleleridir.

Bu açıklamalar yanında şunu da belirtmeliyim ki; makalemin yayımlandığı “Ölçek Gazetesi” de diğer gazeteler gibi belirli sayıda T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ”Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü”nde bulunmaktadır. Geçmişe yönelik gazetelere her zaman erişilebilinir.

Bana ait olan makalenin kalitesi nedeniyle; önceden olduğu gibi bu seferde okunma sayısı hayli yüksektir.

Bu makalem için, 5846 sayılı Telif Hakları Yasasının bana tanımış olduğu yasal haklara başvurmadan önce “Milliyet Blog” yazarı olan bu bayana birkaç satırlık uyarı yazısı yazdım.

Yazdığım cümleler aynen şöyledir:

"Makyol" takma isimli yazar hanımın dikkatine; 2010 yılında birçok yerde yayımladığım "KADIN OLMAK ZOR ZANAAT" başlıklı makalemi “İntihal” ile ve kendi imzanızla 2012 yılında yayımlamışsınız. Sizin yayımladığınız tarihten 2 yıl önce büyük emeklerle yazmış olduğum "KADIN OLMAK ZOR ZANAAT" başlıklı makalemi iznim olmadan ve makalemde geçen "Savaşların Kadını" romanımın adını silerek ve bazı cümleler ekleyerek kendinizinmiş gibi yayımlamışsınız. Bu durum emeğe ve okurlarınıza saygısızlık değil mi?” Diyerek makalemin yayımlandığı adresleri belirttim. Ancak yazar hanım özür dilemesi gerekirken yazdığım yorumu cüretkâr şekilde bilgisayar sayfasından silerek suçluluk psikolojisini ele vermiştir.

Çalınan makalemin yayımlanan adres: http://blog.milliyet.com.tr/makyol sayfa adresiyle “Milliyet Blog” dir.

Yazarlık, çalıntı eserlerle yapılamaz Sayın Makyol…

Yazarlık, emeğe saygısızlık yapılarak sürdürülmemeli Sayın Makyol…

Velhasıl yazarlık, bu kadar ucuz olmamalı Sayın “Makyol”…

“Milliyet Blog” gibi saygın bir kuruluşun sayfasını işgal etme Sayın Makyol.

Sayın Milliyet Blog’un dikkatine kendi adresleriyle ve saygıyla sunuyorum.

http://blog.milliyet.com.tr/kadin-olmak-zor-zanaat/Blog/?BlogNo=361944&ref=fblike

Böyle bir yazı kaleme almak zorunda kaldığım için tüm okurlarımdan özür diliyorum.

 

Hırsızlığın her türlüsüne, özellikle emek hırsızlığına, tüm okurlarımın da karşı olduğunu, bu hususta mücadele etmem gerektiğini ve bana destek vereceklerini bilmenin gönül rahatlığı ile saygılar sunuyorum.