Ağustos 2019
PSÇPCCP
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

"Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir."

SONGÜL DÜNDAR

şoför aga kitap kapak resmi

Aşık Dündar

sound by Jbgmusic

İlgili Makaleler

savaşların kadını kitap kapak resmi

02
Arl
2016
BİLAL DÜNDAR YENİDEN TADEF BAŞKANI…
songül Dündar tarafından yazıldı   

 

Benim de Ankara yönetiminde bulunduğum ve 2006 yılında kurulan, Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonunda (TADEF), 4. Büyük Olağan Kurultay’ı 26 Kasım 2016 tarihinde büyük bir katılımla ve başarıyla Kocaeli’nde gerçekleştirildi.

 Kurucu başkan Bilal Dündar,  52 delegenin oy kullandığı seçimde 51 oyla yeniden federasyon başkan seçildi.  9 kişiden oluşan yönetimde Bilal Dündar, Yakup Bulut, Mülazım Pahsa, Cevahir Damar Ahmedova, Erdoğan Çeçen, Sefer Karakoyunlu, Tamer Karadağ, Canip Nuray, Volkan Aydemir seçildi. Görev alan yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar dilerim.

 

Aynı zamanda Azerbaycan Fahri Konsolosluğu kurulması ve bu göreve de TADEF Başkanı Bilal Dündar’ın getirilmesi için karar alındı.

Şu bir gerçek ki;

Ülkeler birbirlerine çeşitli şekilde bağlanırlar…

Ekonomik yönden…

Kültürel yönden…

Askeri ilişkilerle…

Hükümetten hükümete…

Ve başka kanallarla…

Bunların dışında en önemlisi;

Halktan halka olan bağlılıktır.

Yani;

Gönülden gönle olan bağlardır.

Kardeş ülke olan Azerbaycan’la, tarihten gelen birçok kardeşlik bağlarımız vardır.

Bunların en önemlisi ve asla sarsılmayacak olanı kültürel bağlarımız ve gönül bağlarımızdır. Yirmi birinci asırda toplumdan topluma çağdaş gönül bağları ise; derneklerdir, sivil toplum örgütleridir.

Bu noktada sözünü etmek istediğim; kardeş Azerbaycan’la olan dernek bağlantılarımızla ilgili oluşumlardır. Bu oluşumlardan birisi de; benim de bir yazar olarak ve dede-baba kökü o topraklara dayanan birisi olarak; yönetimin de yer aldığım  “Ankara Azerbaycan Evi Derneğidir.”  Diğer Azerbaycan dernekleri gibi bu derneği de çok önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Bu derneklerin kurulmasın da emeği ve katkısı olan; Başta Genel Başkanımız Sayın Bilal DÜNDAR olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunarken; Başarılarının ve sürekliliğinin devamını temenni ederim.

Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanı Bilal Dündar’ın Türkiye-Azerbaycan arasındaki bağı güçlendirmek için çabalarını hayranlıkla ve takdirle izliyorum.  Bu çabaları; Atatürk’ün,  “Azerbaycan’ın sevinci sevincimiz, kederi kederimizdir.” Veciz sözleri ile çerçevesi çizilen ve Haydar Aliyev’in “Azerbaycan ile Türkiye bir millet iki devlettir.” Sözleri ile anlamını bulan çabalar olduğunu unutmamak gerekir.

Gerçek odur ki;

Türkiye halkı ile Azerbaycan halkı bir ağacın aynı kökten uzanan dallarıdır. Acılarımızın ve sevincimizin aynı olduğu gerçeğinden hareketle, Azerbayca’nın kaybedilen topraklarının geri alınması en büyük dileğimizdir. Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonunun ve Genel başkanı Sayın Bilal DÜNDAR’ın da buna katkı sunacağı inancıyla;

Türkiye ve Azerbaycan dostlarını yürekten selamlıyorum.

www.songuldundar.com

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile