Mart 2021
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

"Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir."

SONGÜL DÜNDAR

Aşık Dündar

sound by Jbgmusic

Eylül 2008

Tezekten Doğalgaza

23 Eylül 2008

Teknoloji güzel şey? Ama gelin görün ki; bazen insanın içini burkabiliyor. Bir tarafta doğalgazın teknolojik konforuyla tanışanlarımız, diğer tarafta kışlık tezek bulmak için çırpınan insanımız. Hangisini yüreğimizin neresine koyacağımızın şaşkınlığı içindeyiz. Hani derler ya, buruk sevinç; tam da öyle bir şey...

2008 yılının Eylül ayı başlarında, Kars?ın hemen tüm gazete sayfalarında iki haber yan yana resmedilmişti. Bir yanda; düzün ortasında minik elleriyle tezek toplayan 6 yaşlarında kız çocuğunun fotoğrafı, diğer yanda; şehrimize ilk doğalgazın Yurtkur binasına verildiğini müjdeleyen yetkililerin haberi? Yüreğimizin bir yarısı sevinç çığlıkları atarken, diğer yarısı hüzün gözyaşlarına boğuldu. Hani ozan demiş ya;

Gelir günler gelir yaram sarılır
Böyle gitmez bir gün divan kurulur
Bir tarafım Bedestan?da görünür
Bir yanım deryada çalkanır şimdi.

Bütçeden Kars'a Düşen Pay

16 Eylül 2008

Türkiye dünyanın 17. büyük ekonomisi.
Kim diyor, en yetkili Sayın Bakan?
Türkiye Avrupa?nın 6. büyük ekonomisi.
Kim diyor, onu da en yetkili Sayın Bakan?
Kars, gelişmişlik olarak 81 il arasında 68. sırada
Bunu kim diyor Türkiye İstatistik Kurumu.
Kars, TÜFE sıralamasında yıllık enflasyonla liste başıdır.
Bunu da Türkiye İstatistik Kurumu diyor.

Eğitim Öğretimde Kars Gerçeği

09 Eylül 2008

Okulların Eğitim Öğretime başladığı bu günlerde ben de diğer öğretmen arkadaşlarım gibi çok heyecanlı ve çok mutluyum. Tüm sevgili öğrencilere ve tüm öğretmen arkadaşlarıma yeni yılda başarılar dileyerek yazıma başlamak istiyorum.
Bir öğretmen için, eğitim öğretimle ilgili düşüncelerini ifade etmekten anlamlı ne olabilir? Bu günkü yazımı, yıllarımı verdiğim eğitim öğretim üzerine yazacağım için, kendimi hem daha heyecanlı hissetmekteyim, hem de daha çok söz sahibi olduğumu düşünmekteyim.

Zafer Bayramı ve Atatürk

02 Eylül 2008

Atatürk?e olan minnet ve şükran duygularımızı bir kere daha haykırıyoruz.
O zafer bayramı ki; tarih sahnesinden silinmek istenen, her karış toprağı düşman tarafından paylaşılmış, ekonomik anlamda yok olmuş bir ulusun yeniden varoluş destanının taçlandırıldığı günün ifadesidir.