Eylül 2023
PSÇPCCP
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

"Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir."

SONGÜL DÜNDAR

Aşık Dündar

sound by Jbgmusic

Eylül 2008

Tezekten Doğalgaza

23 Eylül 2008

Teknoloji güzel şey? Ama gelin görün ki; bazen insanın içini burkabiliyor. Bir tarafta doğalgazın teknolojik konforuyla tanışanlarımız, diğer tarafta kışlık tezek bulmak için çırpınan insanımız. Hangisini yüreğimizin neresine koyacağımızın şaşkınlığı içindeyiz. Hani derler ya, buruk sevinç; tam da öyle bir şey...

2008 yılının Eylül ayı başlarında, Kars?ın hemen tüm gazete sayfalarında iki haber yan yana resmedilmişti. Bir yanda; düzün ortasında minik elleriyle tezek toplayan 6 yaşlarında kız çocuğunun fotoğrafı, diğer yanda; şehrimize ilk doğalgazın Yurtkur binasına verildiğini müjdeleyen yetkililerin haberi? Yüreğimizin bir yarısı sevinç çığlıkları atarken, diğer yarısı hüzün gözyaşlarına boğuldu. Hani ozan demiş ya;

Gelir günler gelir yaram sarılır
Böyle gitmez bir gün divan kurulur
Bir tarafım Bedestan?da görünür
Bir yanım deryada çalkanır şimdi.

Bütçeden Kars'a Düşen Pay

16 Eylül 2008

Türkiye dünyanın 17. büyük ekonomisi.
Kim diyor, en yetkili Sayın Bakan?
Türkiye Avrupa?nın 6. büyük ekonomisi.
Kim diyor, onu da en yetkili Sayın Bakan?
Kars, gelişmişlik olarak 81 il arasında 68. sırada
Bunu kim diyor Türkiye İstatistik Kurumu.
Kars, TÜFE sıralamasında yıllık enflasyonla liste başıdır.
Bunu da Türkiye İstatistik Kurumu diyor.

Eğitim Öğretimde Kars Gerçeği

09 Eylül 2008

Okulların Eğitim Öğretime başladığı bu günlerde ben de diğer öğretmen arkadaşlarım gibi çok heyecanlı ve çok mutluyum. Tüm sevgili öğrencilere ve tüm öğretmen arkadaşlarıma yeni yılda başarılar dileyerek yazıma başlamak istiyorum.
Bir öğretmen için, eğitim öğretimle ilgili düşüncelerini ifade etmekten anlamlı ne olabilir? Bu günkü yazımı, yıllarımı verdiğim eğitim öğretim üzerine yazacağım için, kendimi hem daha heyecanlı hissetmekteyim, hem de daha çok söz sahibi olduğumu düşünmekteyim.

Zafer Bayramı ve Atatürk

02 Eylül 2008

ZAFER BAYRAMI ve ATATÜRK

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı idrak ettiğimiz bu günlerde, ulu önder Atatürk’e olan minnet ve şükran duygularımızı bir kere daha haykırıyoruz.

O zafer bayramı ki; tarih sahnesinden silinmek istenen, her karış toprağı düşman tarafından paylaşılmış, ekonomik anlamda yok olmuş bir ulusun yeniden varoluş destanının taçlandırıldığı günün ifadesidir.

O Zafer bayramı ki; canını vatanı için seve seve veren yediden yetmişe Türk erkeğinin kahramanlık destanının taçlandırıldığı günün ifadesidir.

O zafer bayramı ki; kağnılarla mermi taşıyan, oğlu ve kocası cephede çarpışırken kazma kürekle tren rayları döşeyen, gerektiğinde düşmanla göğüs göğüse çarpışan Türk kadınının yiğitlik destanının taçlandırıldığı günün ifadesidir.