Eylül 2023
PSÇPCCP
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

"Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir."

SONGÜL DÜNDAR

Aşık Dündar

sound by Jbgmusic

Kasım 2011

KADIN VE TÖRE

28 Kasım 2011

Duyarız?

Töre cinayetlerini,

Kadına şiddeti,

Kadına reva görülenleri duyarız.

Ve

Değişmeyen töreler yüzünden,

Toplumda kadının töreye kurban gittiğini duyarız.

Toplumumuzda kadına reva görülenleri anlayabilmek için, toplumun kadına bakışını ve aile içerisindeki yerini mercek altına almak gerekir. 

ÖĞRETMEN VE ATATÜRK

22 Kasım 2011

 

 

Canım öğretmen?

Başöğretmen?

Ve

Atatürk?

Atatürk, bir ulusun gerçek kurtuluşunun eğitimde zafere ulaşmakla mümkün olacağını işaret etmiş ve bunu gerçekleştirmiş müstesna bir liderdir. Kurtuluş savaşından yeni çıkmış olan ülkenin kan ağladığı, halkın umutsuzluğa düştüğü günlerde bile Atatürk, öğretmenlere olan güven ve sevgisini hiçbir zaman yitirmemiştir. Daha da önemlisi; cumhuriyetin geleceğini gençlere, gençlerin eğitimini de öğretmenlere görev olarak vermiştir.  Bu direktiflerini de veciz ve öğretmenleri aynı zamanda onurlandıran sözlerle şöyle ifade etmiştir: ?Çocuk olup sizlerin öğrencisi olmayı isterdim. Sizin başarınız cumhuriyetin başarısı olacaktır. Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.? Atatürk, öğretmenlere bu direktifleri verirken, aynı zamanda öğretmenin yanında durmuştur. Sıkıntılarına ilgisiz kalmamıştır. Öğretmenin geçim sıkıntısı çekmemesi gerektiğini işaret ederek, diyor ki; ?Öğretmenlik, öteki serbest ve yüksek meslekler gibi giderek ilerlemeye ve her halde geçim rahatlığı sağlamaya elverişli meslek durumuna getirilmelidir. Yurdun özverili çocuklarından oluşmuş olan öğretmen ve üniversite öğretim üyelerinin aylıklarının yükseltilmesi ve geçim sıkıntılarından kurtarılması zorunludur.?

ATATÜRK?Ü ANLAMAK

18 Kasım 2011

10 Kasım?

Bugünkü halimiz?

Atatürk?

Ve O?nu anlamak?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye?nin kurtuluş destanının kahramanı olarak tarih sayfalarında altın harflerle yazılı olarak ve yüce Türk milletinin kalbinde ebediyete kadar duracaktır. Atatürk?e olan sevgi ve saygımız dünya var oldukça devam edecektir.