Eylül 2023
PSÇPCCP
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

"Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir."

SONGÜL DÜNDAR

Aşık Dündar

sound by Jbgmusic

Mayıs 2013

ÂŞIK ERDEMİ

27 Mayıs 2013

 


İsmi duyulmamış olsa da,
Halk hafızasında yaşatır onu?
İşte onlardan biri?
Bir şairimiz,
Kağızmanlı Âşık Erdemi?
1911 yılında Kağızman?da doğdu Asıl adı İbrahim Alıcı?dır. İlk medrese eğitimini Kağızman?da aldı. Daha sonra ilkokul diplomasını aldı.

ÖĞRETMEN VE MİLLİ GÜREŞÇİ POLAT AYDIN

20 Mayıs 2013

 

 

ÖĞRETMEN VE MİLLİ GÜREŞÇİ POLAT AYDIN

 

Öğretmen

Pehlivan

Milli Güreşçi

Polat Aydın,

1952 yılında Artvin’in Şavşat ilçesi Pınarlı(eski adı Suloban) köyünde doğdu. İlkokulu köyünde ortaokulu şimdiki adıyla Kazım Karabekir Anadolu Öğretmen Lisesi olan, Kazım Karabekir Öğretmen Okulunda(Cılavuz) okudu. Köy çocuklarını abideleştiren bir bilim yuvası olan Cılavuz’dan 1970 yılında mezun olarak öğretmenlik mesleğine başladı.  Cılavuz mezunu olan bir öğretmen göreve başladığında; yeteneği doğrultusunda aynı zamanda bir sağlıkçı, bir müzikçi, bir sporcu, bir terzidir. Hele herhangi bir alanda yeteneği varsa o dalda en iyi şekilde yetiştirildi. Cılavuz; Bilim adamı olan, yazar, şair, ozan olan… Öğretmen, doktor, mühendis olan… Hukukçu, ekonomist, işadamı olan… Pehlivan olan… Mezunlarıyla ünlü bir okuldu. Bu mezunlardan öğretmen olarak göreve başlayan Polat Aydın’ın güreşe ilgisi lise yıllarında başladı. Polat Aydın’ın spora, güreşe olan tutkusu nedeniyle 1976 yılında öğretmenlik mesleğinden ayrıldı. Haydarpaşa Demirspor Kulübü’nde spora başladı. Öğretmen okulunda da severek çalıştığı “Güreş” dalında kendini iyice geliştirdi. Bu kulüpte sporcu ve idareci olarak 1996 Eylül ayına kadar çalıştı. Çok sayıda derece ve ödüller aldı. Öğrencilik ve öğretmen olarak çalıştığı yıllarda güreş dalında birincilik, ikincilik ve üçüncülük dereceleri bulunmaktadır.

ANNE SEVGİSİ

12 Mayıs 2013

 

 

Anne sevgisi;

Karşılıksızdır.

İçtendir.

Masumedir.

Koruyucudur.

Anne sevgisi; Annenin çocuklarına duyduğu mükemmel bir duygudur.

Anne sevgisi; Her yaştaki kişi için mutluluk ve duygusal doyumdur.

SONGÜL DÜNDAR ÖĞRETMEN YAZAR

07 Mayıs 2013

Araştırmacı yazar,şair Orhan Bahçıvan'a "SONGÜL DÜNDAR ÖĞRETMEN YAZAR" başlıklı yazısı için teşekkür ederim.


Öncelikle geç kalan bir yazının özrünü dilemek istiyorum. Yine istiyorum ki bu yazı Kars şehrinin yetiştirdiği bir kadın yazarın sesine yanıt olsun.


Yazın dünyasında bir gelenektir. Önce yazarın yaşamı hakkında bilgi ediniyorum. Bu bilgileri kendisine özgü olan internet web sitesinden okuyorum. Sonra kopyalayıp yazının bu bölümüne aktarıyorum. Amacım öğrendiğim bilgileri siz değerli okuyucularla paylaşmak.


Buyurun Songül Dündar kimmiş okuyup öğrenelim: