Mayıs 2023
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

"Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kaşı gözüdür. Kadını asıl güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, karşılık beklemeden verdiği emeği, sınırsız sorumluluğu, toplumsal duyarlığı, barışçıl olması, engin anlayışı, sadakati, kalbini de katarak kullandığı aklı ve ana olma özelliğidir."

SONGÜL DÜNDAR

Aşık Dündar

sound by Jbgmusic

Ocak 2023

SONGÜL DÜNDAR’IN KİTABI “BİZİM ELLER”

26 Ocak 2023

 

 

SONGÜL DÜNDAR’IN KİTABI “BİZİM ELLER”

Abdullah Çağrı ELGÜN

ARAŞTIRMACI, GAZETECİ, ŞAİR ve YAZAR SONGÜL DÜNDAR:

Araştırmacı, gazeteci, şair ve yazar Songül DÜNDAR, 1955 yılında Kars’ın Dikme Köyü’nde doğdu.

İlkokulu köyünde, Ortaokulu ve Liseyi: Kars, Cilavuz Köy Enstitüsünün alt basamağı olan Kazım Karabekir İlk Öğretmen Okulu’nda bitirdi. Kazım Karabekir İlk Öğretmen Okulu’ndaki başarısı sebebiyle, Ankara Yüksek Öğretmen Okulunda okutulmak üzere seçilen başarılı mezunlar arasına girdi.

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümünden “Kimya Öğretmeni” olarak mezun oldu. Öğretmenlik sonrasında yine Ankara Üniversitesi Kimya Yüksek Mühendisliği Bölümünü bitirerek “Kimya Yüksek Mühendisi” olarak mezun oldu. İlerleyen yıllarda “Adalet Yüksek Okulunu da bitiren Songül DÜNDAR, öğretmenlik mesleğinde karar kıldığından “Kimya Öğretmeni” olarak meslek hayatına devam etti.

Songül DÜNDAR’ın, ilk görev yeri, Ankara Hasanoğlan Öğretmen Okulu’dur. Daha sonra Ankara Mustafa Kemâl Lisesi’nde, Kimya Öğretmeni olarak çalıştı. Daha sonra Ankara Ayrancı Lisesi’ne Kimya Öğretmeni olarak atanan sanatçı, burada uzun yıllar görev yaptıktan sonra, yine buradan “Öğretmen” olarak emekli oldu.

Songül DÜNDAR, bir müddet mesleğini dershanelerde öğretmen olarak sürdürmüştür. Bugün: Roman, hikâye, araştırma, inceleme ve derlemeler ile çeşitli gazetelerde aktüel yazılar ve birçok yerde konferanslar vererek, yazdıkları kitapları, çeşitli kitap fuarlarında tanıtıp, imzalayarak sürdürmektedir.

Araştırmacı, gazeteci, şair ve yazar Songül DÜNDAR, kendi branşında sayısız başarılara imza atmaya devam ediyor. Çeşitli halk kültürü programları, halk kültürü dergileri ve kitaplarına da danışmanlık yapıyor.

Evli ve iki çocuk annesi olan araştırmacı, gazeteci Songül DÜNDAR’ın eşi Âşık Selahattin DÜNDAR da kendisi gibi aynı branşta, Mühendis olmasına rağmen, o da “Öğretmenlik” mesleğinde karar kılmıştır. Her iki sanatçı da “Öğretmenlik” mesleğinden emekli olarak, hayatlarını okuma, yazma ve araştırmaya adamış, sanatçılar olarak sürdürmektedirler.